Egzamin ósmoklasisty w naszej szkole

Opublikowano: niedziela, 30 maj 2021 Drukuj E-mail

Od wtorku (25 maja) do czwartku (27 maja) uczniowie klasy ósmej przystąpili do pierwszego w swoim życiu ważnego egzaminu - egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce pisało go około 360 tysięcy uczniów.

W pierwszym dniu uczniowie pisali wypracowanie i rozwiązywali test z języka polskiego. Musieli wykazać się między innymi znajomością lektur (zwłaszcza „Pana Tadeusza”) i umiejętnością redagowania rozprawki lub opowiadania.

W kolejnym dniu na egzaminie z matematyki mieli do rozwiązania 19 zadań, w tym 15 zamkniętych oraz 4 zadania otwarte. Miejmy nadzieję, że „królowa nauk” okazała się łaskawa dla naszych uczniów.

W ostatnim dniu uczniowie pisali egzamin z języka angielskiego i niemieckiego. Odpowiadali na pytania sprawdzające umiejętności słuchania, czytania i pisania. Najwięcej punktów można było zdobyć za napisanie e-maila.

Teraz czekamy do 2 lipca na wyniki i życzymy naszym uczniom, aby uzyskali jak najwięcej punktów i dostali się do wymarzonych szkół.

Galeria zdjęć (klik)

Dsc05800