Święto Szkoły – Dzień Patrona

Opublikowano: wtorek, 01 czerwiec 2021 Drukuj E-mail

Jak co roku w maju, czyli w miesiącu szczególnie związanym z Patronem naszej szkoły- Kardynałem Stefanem Wyszyńskim – obchodzimy uroczyście Święto Szkoły. Rok 2021 jest wyjątkowy, ponieważ 28 maja minęła 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, a 3 sierpnia minie 120. rocznica Jego urodzin. W dodatku Sejm i Senat przyjęły uchwałę o uhonorowaniu Kardynała Wyszyńskiego tytułem Patrona Roku 2021 za „poszanowanie godności człowieka i wolności, szacunek dla Ojczyzny i budowanie wolnej i niepodległej Polski.” Cieszy nas także wiadomość, że przełożona ( z 7 czerwca 2020 r.) z powodu pandemii beatyfikacja naszego Wielkiego Patrona odbędzie się 12 września 2021 r. w Warszawie.

W tym roku Święto Szkoły z powodu ograniczeń spowodowanych pandemią miało inny niż zwykle przebieg. Uczniowie klas czwartych do ósmych uczyli się w tym dniu (tj. 28 maja) zdalnie, ale tylko dwie godziny, aby mogli spokojnie przejść do kościoła w Dębnie na Mszę świętą. Z powodu ograniczeń tylko uczniowie klas siódmych i klasy ósmej udali się do kościoła, pozostali - mogli obejrzeć na żywo transmisję w Internecie. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich uczyli się w tym dniu stacjonarnie, toteż Mszę św. oglądali z nauczycielami w szkole.

Uroczystą Mszę św., na którą zostali zaproszeni także emerytowani pracownicy szkoły, odprawił ksiądz proboszcz Jerzy Krzanowski, a kazanie wygłosił ksiądz Grzegorz Sroka. Uczniowie i uczennice naszej szkoły zaangażowali się w oprawę liturgiczną nabożeństwa. Członkowie samorządu szkolnego zadbali o obecność pocztu sztandarowego.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym Święto Szkoły odbędzie się już bez żadnych ograniczeń, a więc radośniej i w prawdziwej wspólnocie.

GALERIA ZDJĘĆ (klik)

MDSC06725