Czym się różni Księżyc od księżyca? - zajęcia online z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Opublikowano: czwartek, 10 czerwiec 2021 Drukuj E-mail

E-Planetobus to zajęcia odbywające się w ramach programu Nauka dla Ciebie, wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie naszej szkoły dwukrotnie brali udział w lekcjach prowadzonych przez edukatorów tej placówki.

W klasach 1-3 zajęcia dotyczyły zjawisk związanych z aerodynamiką. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła „ Zawieszona piłka”.

W klasach 6-8 uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze zjawiskami związanymi z ciśnieniem atmosferycznym. Eksperymenty dotyczące „ Półkul Magdeburskich” i zjawiska implozji pokazały młodzieży, jak w ciekawy sposób można udowodnić istnienie ciśnienia atmosferycznego. Nasi uczniowie podczas transmisji z planetarium przyglądali się gwiazdozbiorom widocznym na wiosennym niebie. Głównym tematem zajęć były księżyce. Dzieci dowiedziały się, skąd biorą się ich nazwy, czy wszystkie planety je mają oraz samodzielnie sprawdziły, co można zobaczyć na naszym Księżycu. Prowadzący zajęcia udowodnili, że aby zostać badaczem kosmosu, nie trzeba mieć ogromnego teleskopu ani kosztownej aparatury

Lekcje bardzo się podobały, zainspirowały młodzież do dalszego działania i poznawania świata. Doświadczenia pobudziły ciekawość i kreatywność dzieci. Uczniowie zostali zachęceni do przeprowadzania doświadczeń w domu. Ciekawy sposób prowadzenia zajęć pozwolił młodzieży z łatwością przyswoić wiedzę.

MDSC 0359