Beatyfikacja Patrona naszej szkoły Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Opublikowano: niedziela, 05 wrzesień 2021 Drukuj E-mail

Jesteśmy dumni, że Patron naszej szkoły Kardynał Stefan Wyszyński 12 września 2021 roku o godzinie 12.00 zostanie beatyfikowany. Uroczysta Msza beatyfikacyjna odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Z powodu epidemicznych będzie mogło w niej uczestniczyć tylko około 8 tysięcy osób. Papieża Franciszka będzie reprezentował Kardynał Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych.

Proces beatyfikacyjny Kardynała Wyszyńskiego trwał 30 lat, do 2019 roku. Rozpoczął się w 1989 roku, czyli osiem lat po jego śmierci. W styczniu 2019 roku komisja lekarzy w watykańskiej kongregacji zatwierdziła dokumentację dotyczącą cudu. Następnie dekret zaakceptowała komisja teologów. Ostatnim etapem była aprobata komisji kardynałów i biskupów. Niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia uzdrowienie - które jest powodem wydania decyzji o beatyfikacji - dotyczy 19-latki ze Szczecina, która w 1988 r. zachorowała na nowotwór tarczycy i nie dawano jej szans na przeżycie. Wtedy grupa sióstr zakonnych i innych osób rozpoczęła modlitwy o uzdrowienie za wstawiennictwem prymasa Stefana Wyszyńskiego. Uzdrowienie nastąpiło nagle i zostało uznane za trwałe.

Nie możemy być obecni w Świątyni Opatrzności Bożej w najbliższą niedzielę, ale łączmy się w modlitwie z wiernymi tam zgromadzonymi i poprzez media uczestniczmy w tej ważnej dla naszej szkoły uroczystości.

M2013 09 25 359