Wycieczka klasy czwartej do Krakowa

Opublikowano: piątek, 01 październik 2021 Drukuj E-mail

W dniu 21 września uczniowie klasy IV wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Krakowa. Najważniejszym punktem tej wyprawy było Muzeum Elektroniki na ulicy Wrocławskiej. Nie jest to jednak zwykłe muzeum, w którym można eksponaty tylko podziwiać, ale absolutnie nie wolno dotykać, są szyby i wszędzie bariery. W tym akurat wszystkiego należy dotknąć, przetestować, a nawet można zagrać, bo to przecież również muzeum gier i konsoli. Nasi uczniowie wzięli też udział w warsztatach, podczas których nie tylko dowiedzieli się w zabawny sposób o historii otaczających nas urządzeń elektronicznych, ale sami mogli skonstruować przetwornicę, która pozwala stworzyć źródło światła w najnowszej technologii „LED”, czyli po prostu latarkę! Uczniowie oglądnęli również film pt. „Wilk i zając”. Niby nic szczególnego – ktoś powie - ale nowością dla nich było, że na ścianie z projektora i sami podkładali głosy. Próbowali również zadzwonić do straży pożarnej ze starego telefonu. Specjalne efekty dźwiękowe imitujące pożar sprawiły, że wszyscy za wszelką cenę chcieli się szybko dodzwonić, ale nikomu się nie udało, nawet paniom opiekunkom, które zapomniały, że trzeba podnieść najpierw słuchawkę. Dzieci zaś wychowane na telefonach komórkowych z reguły po raz pierwszy widziały telefony z obrotowym cyferblatem. Zabawy i przy okazji nauki w tym oryginalnym muzeum było co niemiara, a po warsztatach jeszcze uczniowie grali na starych komputerach w gry retro.

Następnie uczniowie z opiekunami spacerowali po Rynku i wstąpili do Sukiennic, gdzie mogli sobie kupić różne pamiątki (najczęściej kompletnie niezwiązane z Krakowem, ale przecież w tym też urok wycieczki!) . Stamtąd udali się na ulicę Grodzką, gdzie znajduje się manufaktura cukierków o zabawnej nazwie CiuCiu. Produkuje się tam z naturalnych tylko składników lizaki i karmelkowe cukierki. Dzieci mogły zobaczyć, jak powstają takie cukierki, a nawet poczęstować się świeżym i gotowym produktem.

Wycieczka była udana, a wrażeń i wspomnień jest tyle, że na pewno wystarczy do następnego wyjazdu!

GALERIA ZDJĘĆ (klik)

MIMG 2160