Pamiętaj o tym, żeby być czujnym, musisz „słyszeć i widzieć” ulicę

Opublikowano: niedziela, 10 październik 2021 Drukuj E-mail

Klasa pierwsza, jak co roku na początku swojej nauki szkolnej, spotkała się z policjantem, naszym dzielnicowym, panem asp. Rafałem Młynarczykiem. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcił do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, które podarował dzieciom. Przestrzegał również najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne: „Ktoś po drugiej stronie Internetu”, „Cudza komórka”, przypominające również o innych zagrożeniach, którym mogą ulec uczniowie młodszych klas. Pierwszoklasiści aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań, identyfikowali i opisywali czynności zawodowe policjanta, oglądali jego wyposażenie oraz  wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Pięknie wyrecytowali wyuczony wiersz i zaśpiewali piosenkę o znakach drogowych. Wykonali również  prace plastyczne zainspirowane wizytą gościa i zapamiętali telefony alarmowe. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty.

MDSC 0465