Wizyta w Kinie „Planeta” w Brzesku

Opublikowano: środa, 27 październik 2021 Drukuj E-mail

22 września uczniowie klasy 5a i 5b uczestniczyli w projekcji filmu „LASSIE, WRÓĆ!” w brzeskim Kinie „Planeta”. Najnowsza, niemiecka ekranizacja klasycznej, amerykańskiej powieści Erica Knighta z roku 1940 wzruszyła oglądających. Głównym bohaterem filmu jest 12-letni Florian, który bardzo kocha swojego czworonoga i nie wyobraża sobie życia bez niego. Kłopoty finansowe i problemy rodziny z gospodynią wynajmowanego mieszkania, powodują, że chłopiec musi rozstać się z Lassie, a ta zostaje wysłana na przymusowy pobyt do innego domu. Pies trafia do posiadłości dziadka rozpieszczonej dziewczynki – Priscilli i po pewnym czasie wyrusza z nimi na drugi koniec kraju. Pewnego dnia owczarek szkocki znika i rozpoczynają się pełne przygód poszukiwania psa, który, jak się okazało mimo wielu przeciwności, postanawia wrócić tam, gdzie jest jego miejsce. Niewyobrażalnie trudna i wyczerpująca wędrówka Lassie jest dowodem na to, że dla ukochanej osoby można zdobyć się na najwyższe poświęcenie. Lassie, wróć! to nie tylko zakończona happy endem historia miłości, wierności i przywiązania psa do człowieka. To też opowieść o miłości człowieka do najlepszego przyjaciela - psa, miłości, która nie przemija, która nie daje o sobie zapomnieć. Poruszająca ekranizacja kultowej historii poruszyła serca kinomanów, napełniła oczy łzami, wyzwoliła mnóstwo emocji i zmusiła do rozważań. Uczniom w kinie towarzyszyły Panie: Z. Jarek, B. Faron, A. Marecik.

Notatka Ze Szkolnego Etapu2024