21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Opublikowano: środa, 17 listopad 2021 Drukuj E-mail
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Samorząd Uczniowski zaprasza do świętowania tego dnia! Wybieramy Najmilszą Uczennicę, Najmilszego Ucznia!

Regulamin wyborów

Najmilszego uczeń – najmilsza uczennica”

PSP w Woli Dębińskiej

z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień

Uczeń/ uczennica, który zdobędzie tytuł POWINIEN:

• pomagać słabszym w różnych sytuacjach

• zawsze dotrzymywać danego słowa

• często się uśmiechać

• szanować przekonania i poglądy innych

• pożyczać potrzebne rzeczy

• być prawdomównym, miłym i serdecznym

• umieć przyznawać się do błędu i wybaczać błędy innym

• cieszyć się z sukcesów innych

• pamiętać o zwrotach grzecznościowych w stosunku do kolegów i pracowników szkoły

Uczeń/ uczennica NIE POWINIEN przejawiać następujących zachowań:

• wyśmiewać się z problemów innych

• skarżyć z błahych powodów

• złośliwie wytykać wady swoim kolegom

• zabierać kolegom ich rzeczy

• ośmieszać innych

• kłócić się z kolegami

• niszczyć cudze rzeczy

• być zazdrosnym

• żartować z cudzych niepowodzeń

• obrażać się bez powodu

• kłamać

• popadać w konflikty i bójki

1. Wybory odbędą się 22 listopada w Światowym Dniu Życzliwości i Pozdrowień roku szkolnego 2020/2021 w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej pod opieką Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna.

2. Każda klasa, wraz z wychowawcą wybiera 2 kandydatów ze swej klasy do tytułu Najmilsza/ Najmilszy

3. Wybór odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych, klasy I- III oraz klasy IV- VIII będzie miał charakter tajnych wyborów wśród zgłoszonych uczniów, z udziałem nauczycieli uczących .

4. Na wybór zwycięzców konkursu ma wpływ zwłaszcza zachowanie, a pośrednio wyniki w nauce.

5. Laureaci konkursu klas I- III oraz IV-VIII otrzymają dyplomy oraz tytuł

NAJMILSZEGO UCZNIA

NAJMILSZEJ UCZENNICY

1. Ogłoszenie wyników głosowania i nagrodzenie wybranych uczniów nastąpi 22 listopada 2021r.