Wizyta Rudego

Opublikowano: niedziela, 21 listopad 2021 Drukuj E-mail

18 listopada do naszej szkoły przybył z wizytą kocur o imieniu Rudy pod opieką pani Patrycji, która jest pracownikiem Schroniska dla zwierząt w Borku.

Opieka nad porzuconymi i niechcianymi psami, a także kotami jest bardzo ciężką i odpowiedzialną pracą. W schronisku znajduje się obecnie 140 zwierzaków. Wizyta pani Patrycji miała na celu uświadomienie dzieciom, jak należy obchodzić się ze znalezionymi zwierzakami, gdzie i jak należy zgłaszać informację o ich znalezieniu, jeżeli nie możemy sami takim zwierzakiem się zaopiekować. A także jak wygląda dzień pracownika schroniska.

Dzieci były zainteresowane nie tylko Rudym, który pozwalał się dzieciom głaskać, ale także prelekcją pani Patrycji. Zadawały dużo pytań i dzieliły się opowieściami o swoich pupilach. W spotkaniu wzięły udział dzieci z klas od I-IV, ze względu na ograniczony czas, jaki mogła nam poświęcić pani Patrycja ze swoim asystentem Rudym.

Organizację i opiekę nad wydarzeniem sprawowało Szkolne Koło Caritas.

GALERIA (klik)