Mała książka-wielki człowiek

Opublikowano: środa, 24 listopad 2021 Drukuj E-mail

W bieżącym roku Instytut Książki prowadzi kolejną edycję kampanii   "Mała książka- wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej.
Aby zachęcić ich do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych, Instytut podarował każdemu uczniowi klasy pierwszej specjalną Wyprawkę Czytelniczą. W skład jej weszły: książka "Pierwsze abecadło", broszura dla rodziców, podpowiadająca, jak wspierać dziecko w nauce czytania oraz kreatywny alfabet.
Wyprawkę otrzymali uczniowie klasy pierwszej z rąk pani bibliotekarki Małgorzaty Brzuchacz. Życzymy im, aby książka towarzyszyła dzieciom zawsze, nie tylko w chwilach radosnych ale i trudnych.

MFC Barcelona