Loteria fantowa na rzecz chorego chłopca

Opublikowano: niedziela, 19 grudzień 2021 Drukuj E-mail

Członkowie Szkolnego Koła Caritas z klasy 8b wpadli na świetny pomysł, aby zorganizować na rzecz chorego na białaczkę 17-letniego chłopca z naszych okolic loterię fantową. Sami przynieśli i zachęcili wiele osób też do tego, aby zgromadzić używane, ale w dobrym stanie książki, zabawki i inne rzeczy, które można by było wygrać na loterii. Zebrało się tego dosyć sporo.

Następnie uczennice klasy 8b z Panią wychowawczynią posegregowały rzeczy (dla młodszych i starszych klas) i zrobiły losy. Loteria odbyła się w piątek 10 grudnia b.r. Losy w cenie 2 zł rozeszły się jak świeże bułeczki. Sami organizatorzy nie spodziewali się takiego zainteresowania. Przepraszamy tych, którym nie udało się losów kupić.

Niektórzy uczniowie, zwłaszcza klas młodszych, co warto docenić, złożyli pieniądze na ten szczytny już po loterii. Nie zależało im na losach, tylko na pomocy dla chłopca! Dziękujemy Wam! Macie wielkie serduszka, choć jeszcze takie małe!

Dziękujemy także Pani dyrektor, która ofiarowała na loterię mnóstwo lizaków, aby nie było pustych losów.

W sumie z loterii uzyskano 439 zł. Po dodaniu do tego sumy uzyskanej od darczyńców po loterii na konto chorego chłopca wpłacono 500 zł.

Serdecznie wszystkim dziękujemy! Pamiętajmy: Dobro wraca!

GALERIA(klik)

Konkurs2 Edit