Wakacje

PRZYJACIELE ZIPPIEGO

Opublikowano: poniedziałek, 20 grudzień 2021 Drukuj E-mail

 

Uczniowie klasy I zakończyli realizację programu profilaktycznego pod nazwą „Przyjaciele Zippiego”. Program realizowany był przez panią Lucynę Muchę. ,,Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje oraz rozwija umiejętności psychospołeczne u dzieci w wieku 5-8 lat. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz  doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi.

Program składa się z 6 części: Uczucia, Komunikacja, Nawiązywanie i zrywanie więzi, Rozwiązywanie konfliktów, Przeżywanie zmiany i straty,  Dajemy sobie radę. Każda część zawiera odrębne opowiadanie o przygodach czworga przyjaciół: Sandy, Lilly, Finna i Tigga. Wszystkie opowiadania  są  zilustrowane przy pomocy zestawu  obrazków oraz zawierają zadania do wykonania przez dzieci np. rysowanie, odgrywanie ról itp. Dzieci zawsze ze skupieniem i uwagą słuchały opowiadań przyjaciół Zippiego. Miały mnóstwo ciekawych pomysłów, jak rozwiązywać różne problemy oraz z zaangażowaniem opowiadały o sytuacjach, jakie zdarzają się w życiu. Na potrzeby programu dzieci wykonały własnego patyczaka Zippiego, który został zrobiony z różnych materiałów: drutu, włóczki, piłek, materiału przyrodniczego, itp.  Dzieci bardzo chętnie brały udział w spotkaniach.

Korzyści z realizacji programu to:  zmniejszenie ilości konfliktów w grupie, zmiana sposobów rozwiązywania konfliktów, dążenie do samodzielnego rozwiązywania problemów, poprawa relacji interpersonalnych w grupie, korzystanie z fachowej pomocy, wzmocnienie poczucia własnej wartości  oraz bardziej dojrzałe wyrażanie swoich uczuć.

Ukoronowaniem zajęć było wspólne świętowanie połączone z wręczaniem dyplomów i upominków.

 

GALERIA (klik)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

MDruzyna Gimnazjum WD
Click!

 

 

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.