Wigilia klasowa

Opublikowano: wtorek, 21 grudzień 2021

 

Tegoroczna Wigilia w klasie 5b odbyła się w ostatnim dniu nauki stacjonarnej w szkole. Choć spotkanie miało bardzo skromny charakter ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia, tradycje zostały zachowane. Podczas wspólnego świętowania przy stole nakrytym białym obrusem, przypomniano sobie zwyczaje bożonarodzeniowe pielęgnowane w domach. Było tradycyjne czytanie Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem i życzenia świąteczne, bez których nie może się odbyć żadna Wigilia (nawet ta klasowa!). Nie zabrakło też tradycyjnych potraw, chociaż nie pojawiło się ich aż dwanaście. Tym razem były to pierogi z kapustą i grzybami oraz smaczne pierniczki przygotowane przez kochane mamy. Na koniec miało miejsce wspólne śpiewanie kolęd. Julia uświetniła klasową uroczystość swą grą na skrzypcach, prezentując zebranym znane kolędy i mniej znane pastorałki. Wigilia uaktywniła wszystkich, nauczyła bycia razem w tak szczególnym okresie. Wprowadziła miłą i serdeczną atmosferę, która była okazją na zacieśnienie więzi z kolegami oraz z wychowawcą.

GALERIA (klik)

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.