KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

Opublikowano: czwartek, 03 marzec 2022 Drukuj E-mail

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jest to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz dzieci z klas I-III poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez firmę Tymbark i markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie ich do ruchu już od najmłodszych lat. Dzieci z klasy I wzięły udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznały podstawowe zasady ekologii i dowiedziały się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały korzyści płynące z ruchu. Dzięki dostępnym materiałom odbyły się ciekawe i pasjonujące zajęcia. Uczniowie poprzez zabawę uczyli się poznawać świat przyrody.

Bohaterem przewodnim był Kubuś, który pokazał dzieciom piękno natury i uczył, jak ją chronić. Uczniowie mogli przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, poznawali rośliny i zwierzęta, uczyli się szacunku do przyrody i ekologicznych zachowań.

Po przeprowadzeniu programu szkoła nabyła prawo do posługiwania się Certyfikatem „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Collage23