Warsztaty plastyczne "Kwiaty Ukrainy"

Opublikowano: niedziela, 20 marzec 2022 Drukuj E-mail

16 marca 2022r w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów klas 1-3 pt.: Kwiaty Ukrainy.  Poprowadziła je malarka, nauczyciel plastyki pani Agata, która w  wyniku wojny,  musiała opuścić swój kraj. W trakcie zajęć umożliwiła uczniom poznanie elementów kultury ludowej  Ukrainy, pokazała jak mieszać farby i malować, by efekt był najlepszy.  Uczniowie malowali kwiaty, którymi w Ukrainie ozdabia się ściany domów,  mieli także okazję obejrzeć prace artystki, które przyniosła ze sobą.  Piękne prace naszych uczniów można podziwiać na wystawie szkolnej. Serdecznie dziękujemy również  rodzicom uczniów, którzy zakupili potrzebne materiały.

Img 20230305 140418