Dzień Dobra w naszej szkole

Opublikowano: wtorek, 26 kwiecień 2022 Drukuj E-mail

22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy święto patronalne Caritas – Dzień Dobra.

W całej Polsce z tej okazji zostało zorganizowanych w dniach od 22 do 24 kwietnia ponad 1000 wydarzeń o charakterze charytatywnym i integracyjnym. Podczas festynów, pikników, koncertów były prezentowane działania wolontariuszy Caritas. Główne imprezy odbywały się w niedzielę, ale już w wielu szkołach w Polsce Dzień Dobra odbywał się 22 kwietnia, tak jak u nas.

Hasło tegorocznego Dnia Dobra to: „Miejsce, które jest domem”.

W dniach od 22 do 24 kwietnia nasi wolontariusze SKC i wolontariusze w całej Polsce zbierali pieniądze na domy samotnej matki, domy dziecka, ale także na domy, w których przebywają uchodźcy z Ukrainy. Od samego początku konfliktu zbrojnego na Ukrainie Caritas wspiera uchodźców zza naszej wschodniej granicy. Przystosował wiele budynków do potrzeb uchodźców. Znalazły w nich schronienie kobiety i dzieci przybywające z Ukrainy.

W naszej szkole wolontariusze sprzedawali „pierniki dobra” upieczone i pięknie ozdobione przez panią Annę Gurgul. Było ich ponad 160 i rozeszły się jak świeże bułeczki. Oprócz tego dzięki pani Katarzynie Kmieć, która ofiarowała swoje „trofea” z różnych wydarzeń sportowych, w których brała udział, zorganizowaliśmy kiermasz. Wolontariuszki z klasy 8a i 8b zbierały także datki do puszek. Cały dochód będzie przekazany do Tarnowskiego Oddziału Caritas z przeznaczeniem na miejsca, które są domem.

Serdecznie dziękujemy za każdy grosz i życzliwość!

GALERIA (klik)

20230929 110320