Cudze chwalicie - swego nie znacie! Wycieczka klasy 4 do zamku w Dębnie

Opublikowano: piÄ…tek, 06 maj 2022 Drukuj E-mail

Dnia 29 kwietnia b.r. klasa 4 wraz z opiekunami udała się na wycieczkę po najbliższej okolicy.

Głównym celem było co prawda zwiedzanie zamku, ale wcześniej uczniowie zatrzymali się pod pomnikiem upamiętniającym 20. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie zapalili znicze na cmentarzu żołnierskim.

W zamku najpierw podziwiali zewnętrzną strukturę murów, portale pochodzące z różnych epok i kamienne płaskorzeźby. Następnie zwiedzali bogato wyposażoną kuchnię zamkową, spiżarnię i salon. Bardzo zainteresowała ich sala tortur i więzienie zamkowe.

Uczniowie dowiedzieli się dużo interesujących rzeczy o życiu ludzi w średniowiecznym zamku. To była ciekawa lekcja historii, którą na pewno zapamiętają na długo.

GALERIA (klik)

MDSC07975