Święto Patrona 2022

Opublikowano: niedziela, 05 czerwiec 2022 Drukuj E-mail

Kardynał Stefan Wyszyński był człowiekiem, o którym mówiono: Prymas Tysiąclecia, Mąż Stanu, Ojciec Narodu. Jego osoba, życie i działalność do dziś uczą i wskazują, jak postępować. Tradycją naszej szkoły od lat stały się uroczyste obchody Dnia Patrona w maju, w trakcie których przypominane są najważniejsze fakty z życia Prymasa. Pozwala to na utrwalanie takich wartości, jak dobro, prawda, miłość, sprawiedliwość, którym Stefan Wyszyński poświęcił swoje życie. W tym roku uczniowie naszej szkoły podstawowej noszącej imię tak wielkiego Polaka, w dniu Święta Patrona tj. 27 maja, przemaszerowali do kościoła św. Małgorzaty w Dębnie, gdzie uroczystą Mszę św. odprawił ksiądz proboszcz Jerzy Krzanowski, a w swoim kazaniu przybliżył postać nowego błogosławionego. Na uroczystość przybyli także emerytowani pracownicy szkoły i przedstawiciele rodziców. Przed mszą świętą uczniowie zaprezentowali zebranym krótki montaż słowno – muzyczny przygotowany przez Panie: Bogusławę Faron i Elżbietę Regę. Przypomniane zostały zasługi Prymasa Tysiąclecia: „Wielkiego Polaka, Patrioty i Człowieka”, ubarwione pięknym śpiewem uczennic klas starszych i Wojtusia z klasy pierwszej. Przedstawiciele naszej szkoły zaangażowali się również w oprawę liturgiczną nabożeństwa, a członkowie samorządu szkolnego zadbali o obecność pocztu sztandarowego. Ten uroczysty dzień społeczność szkolna uczciła bardzo godnie. Dziś jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego i może czerpać ze słów, myśli i uczuć Patrona, których tak wiele zostawił innym.

GALERIA (klik)

GP07