Wakacje

Wizyta strażaków

Opublikowano: poniedziałek, 06 czerwiec 2022 Drukuj E-mail

 

Dnia 6 czerwca uczniowie klas 1-3 gościli strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Dębińskiej. W trakcie spotkania strażacy przybliżyli uczniom, z czym wiąże się praca strażaka oraz przekazali wiele różnych wskazówek, jak zachowywać się w trakcie pożaru. Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Strażacy zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek oraz pokazali wyposażenie wozu strażackiego. Dzieci mogły wejść do wozu, sprawdzić wyposażenie i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy! Następnie odbył się pokaz ratownictwa medycznego. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej - oceną sytuacji, oceną poszkodowanego, kontrolą czynności życiowych i wezwaniem pomocy. Wizyta naszych gości wywarła na uczniach ogromne wrażenie. Wiedza zdobyta w trakcie spotkania, na pewno przyda im się w przyszłości.

 

GALERIA (klik)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

Bn
Click!

 

 

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.