„Spotkania z Astronomią” - ZIEMIA BŁĘKITNA PLANETA

Opublikowano: piątek, 28 październik 2022 Drukuj E-mail

By lepiej zrozumieć przyrodę i zjawiska w niej zachodzące, czyli miejsce, w którym żyjemy i to zarówno w wymiarze kosmicznym jak też lokalnym uczniowie klasy ósmej w ramach lekcji 20.10.2022r udali się na pokaz multimedialny do kina cinema 3D w Tarnowie. Na prezentacji autor starał się wytłumaczyć i przedstawić w zrozumiały i jednocześnie ciekawy sposób jakie są główne czynniki umożliwiające nam życie, i co sprawia, że życie na tej planecie jest w ogóle możliwe. Przypomniał w swoich komentarzach do pięknych slajdów o rozmiarach Ziemi i jej budowie, miejscu w układzie słonecznym, najbliższym sąsiedztwie: (Słońce, Księżyc, komety i planetoidy) oraz o czynnikach sprzyjających życiu tj. bioróżnorodności, klimacie i jego zmianach. Autorem „Spotkania z Astronomią” i zarazem prelegentem był Pan Aleksander Trębacz popularyzator astronomii, członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Swoimi niebanalnymi opowieściami zachęcał młodych miłośników astronomii do poszerzania wiedzy i korelacji treści międzyprzedmiotowych.

Po lekcji w sali kinowej młodzież udała się do Parku Strzeleckiego na spacer pod Mauzoleum generała Józefa Bema bohatera walk o niepodległość narodu polskiego i węgierskiego, podczas Powstania Listopadowego i Wiosny Ludów i dalej wytyczoną ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną z przystankami przy najciekawszych gatunkach roślin i drzew-pomnikach przyrody. Na koniec udało się wygospodarować chwilę na integrację podczas zabaw na placu w ogródku jordanowskim.

GALERIA(klik)

MObraz 010