Akcja „Szkoła pamięta!”

Opublikowano: piątek, 04 listopad 2022 Drukuj E-mail

Wzorem ubiegłego roku nasza placówka wzięła udział w akcji propagowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pod hasłem „Szkoła pamięta”. Głównym celem akcji jest pielęgnowanie pamięci o ludziach z danego regionu, którzy walczyli o naszą wolność.

W naszej szkole przez cały miesiąc Szkolne Koło Caritas zbierało znicze, aby tuż przed Wszystkimi Świętymi zapalić je na cmentarzu żołnierskim i na grobach żołnierzy Armii Krajowej pochowanych na cmentarzu parafialnym w Dębnie.

Przez ostatni tydzień października klasy starsze i młodsze z wychowawcami udawały się na cmentarz w Dębnie, aby uczcić i oddać hołd tym, którzy odeszli. Wszyscy, a zwłaszcza młode pokolenie, powinni pamiętać słowa Cypriana Kamila Norwida:

,,OJCZYZNA – TO ZIEMIA I GROBY.

NARODY TRACĄC PAMIĘĆ – TRACĄ ŻYCIE”

#Szkoła pamięta

GALERIA (klik)