Wycieczka do Nowego Wiśnicza i kopalni soli w Bochni

Opublikowano: niedziela, 27 listopad 2022 Drukuj E-mail

 

W dniu 23 listopada 2022 r. uczniowie klasy siódmej i piątej udali się w ramach projektu „Poznaj Polskę” do Nowego Wiśnicza, gdzie zwiedzili i poznali historię tamtejszego zamku. Następnie wraz z opiekunami pojechali do kopalni soli w Bochni. Po zjechaniu szybem Campi na głębokość 212 metrów przeszli około 3 km trasą turystyczną do Komory Ważyn. Zwiedzanie trasy turystycznej odbywało się pod opieką przewodnika. Na trasie umieszczone są multimedialne stanowiska ekspozycyjne stanowiące unikalną Ekspozycję Multimedialną. To nowoczesna forma prezentacji historii kopalni, rozwoju przemysłu górniczego, jej walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych.

Największą atrakcją dla uczniów był przejazd podziemną kolejką i pobyt w Komorze Ważyn, gdzie mogli odpocząć i pograć w piłkę.

GALERIA (klik)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

MP4131275
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.