Nie lękajcie się

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: sobota, 07 kwiecień 2007 Opublikowano: sobota, 07 kwiecień 2007 Drukuj E-mail

Drugiego kwietnia, kolejny raz w tym roku szkolnym, udaliśmy się do Krakowa na koncert Nie lękajcie się.
Dzień ten był wyjątkowy, przeżywaliśmy drugą rocznicę śmierci Jana Pawła II - Papieża Polaka.
Nas, pokolenia J.P.II, nie mogło zabraknąć w tym dniu, w ukochanym mieście Karola Wojtyły. W Teatrze im. Juliusza Słowackiego wysłuchaliśmy koncert ku czci Ojca Świętego Jana Pawła II. W programie koncertu znalazły się kompozycje Wojciecha Kilara Victoria i Magnificat. Sam kompozytor obecny był w loży honorowej. Patronat honorowy tego wydarzenia objęli Arcybiskup Stanisław Dziwisz i Wojciech Kilar.
Po koncercie przeszliśmy ulicą Floriańską na Rynek, gdzie w hołdzie zmarłemu Papieżowi grał Piotr Rubik.
I wreszcie nastąpił kulminacyjny punkt naszej "wyprawy". Dotarliśmy pod słynne okno na Franciszkańskiej 3.
To tu, w tym miejscu odbywały się spotkania Papieża z młodzieżą, gdy przybywał do Krakowa z pielgrzymką. To tu Papież żartował i śpiewał z młodymi ludźmi. To tu mówił ostatni raz, że żal odjeżdżać.
Było to dla nas i tego wieczoru naprawdę miejsce magiczne, śpiewaliśmy pieśni, słuchaliśmy słów Papieża, a także przemówienia kardynała Stanisława Dziwisza, skierowanego do nas - młodego pokolenia.
O godzinie 21:37 w godzinie śmierci Ojca Świętego zaczął bić Dzwon Zygmunta.
Nasze spotkanie przy oknie zakończyliśmy śpiewając ulubioną przez Papieża piosenkę oazową "Barkę".
Pełni przeżyć, ubogaceni duchowo, radośni, ale i zmęczeni wróciliśmy do domu. Słowa podziękowania kierujemy na ręce Pani Elżbiety Regi. To dzięki niej mogliśmy przeżyć tak wspaniałe i niezapomniane chwile. Dziękujemy! Nadesłał: Michał Ryba

Spotkania Teatralne Niedzwiedza 2012