„Uwierz w Boże Narodzenie”

Opublikowano: poniedziałek, 02 styczeń 2023 Drukuj E-mail

„…i pomyśl, jakie to dziwne, że Bóg miał lata dziecinne, matkę, osiołka, Betlejem…”

Ks. Jan Twardowski

To myśl przewodnia, która przyświecała wykonawcom tegorocznych jasełek w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej. Spektakl odbył się 20 grudnia o godz. 10:45 Na początku pani dyrektor Agata Jankowska złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Następnie młodzi aktorzy z klas szóstych i czwartych recytowali wiersze ks. Jana Twardowskiego, wybrane przez panią Dorotę Górak, śpiewali kolędy, przygotowane przez panią Elżbietę Regę. Przedstawili scenę Narodzenia Jezusa Chrystusa. Jasełka odnosiły się do współczesnych czasów, zawierały przestrogę dla człowieka, który goniąc za dobrami materialnymi, zapomina o najważniejszych wartościach i sensie życia.

O godz. 17:00 sztuka bożonarodzeniowa odbyła się po raz drugi. Tym razem młodzi aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie mieszkańcom Woli Dębińskiej.

GALERIA (klik)

MDSC 0359