Zebranie z Rodzicami 19.01.2023 r.

Nadrzędna kategoria: ROOT Utworzono: wtorek, 17 styczeń 2023 Opublikowano: wtorek, 17 styczeń 2023 Drukuj E-mail

Szanowni Państwo,

zapraszam serdecznie na prelekcję pt. ,,Bezpieczeństwo cyfrowe uczniów’’, która odbędzie się

19 stycznia 2023 r. o godz. 17:00 w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej

w związku z udziałem naszej szkoły w projekcie "Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych grant 2

GRANT 2 - umożliwia transformację cyfrową poprzez wyposażenie szkoły w wysokiej jakości urządzenia cyfrowe, pomoce dydaktyczne oraz oprogramowanie. W ramach projektu zostały zakupione pomoce dydaktyczne i oprogramowanie m. in. laptopy, urządzenia ekranowe, gimbal, statyw, lampy z blendą, telewizor Smart TV ze stelażem, okulary VR, oraz niezbędne licencje i subskrypcje.

Nasza szkoła znalazła się w gronie 44 szkół modelowych projektu HUMINE- Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej, w ramach projektu pn. Małopolska Chmura Edukacyjna - nowy model nauczania.

Jako uczestnicy projektu unijnego zobowiązani jesteśmy do spełnienia warunków prawno-formalnych, które są nieodłącznym i koniecznym warunkiem przystąpienia do udziału w wydarzeniach. W związku z powyższym pragnę zaznaczyć, że każdy uczestnik objęty wsparciem:

- rodzice
 - uczniowie
 - nauczyciele

w ramach projektu zobowiązany jest do uzupełnienia formularzy rekrutacyjnych, które będzie można uzupełnić podczas prelekcji (informacja nie dotyczy rodziców uczniów klas V-VIII, którzy już zgłosili swój udział w projekcie).

Zakres wsparcia: Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt zakłada wsparcie dla rodziców, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni. Realizując projekt szczególną wagę przywiązywać będziemy do profilaktyki i zachęcania uczniów do odpowiedzialnych zachowań w Sieci. Systemowe rozwiązania pozwolą lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe dla wspierania rozwoju uczniów, przy jednoczesnym zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa i nauczeniu ich zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.

Prelekcję poprowadzi ZESPÓŁ PROJEKTOWY w składzie:

Marcin Mechla - opiekun szkół modelowych
Grzegorz Foltak - wsparcie techniczne

Po prelekcji odbędą się spotkania z wychowawcami.

Zapraszam

Agata Jankowska

Plan zebrania z Rodzicami w dniu 19 stycznia 2023 r.

1. Prelekcja pt. ,,Bezpieczeństwo cyfrowe uczniów’’, którą poprowadzi ZESPÓŁ PROJEKTOWY w składzie:

Marcin Mechla - opiekun szkół modelowych

Grzegorz Foltak - wsparcie techniczne o godz. 17:00 - sala gimnastyczna.

1. Spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych godz. 18:00

Numer sali