Zakończenie termomodernizacji budynku naszej szkoły

Opublikowano: poniedziałek, 27 luty 2023 Drukuj E-mail

Pierwsze półrocze w naszej szkole nie należało do najłatwiejszych, ponieważ od początku września towarzyszyły nam prace remontowe. Pomimo wielu obaw okazało się, że nie zakłócały one nauki, a do pewnych uciążliwości, np. wejścia od strony sali gimnastycznej trzeba było się po prostu przyzwyczaić. Czasami musi być gorzej, żeby potem było lepiej – jak pisał amerykański pisarz Michael Connelly i trudno się z nim nie zgodzić, gdy patrzy się obecnie na naszą szkołę.
Budynek naszej szkoły został oddany do użytku we wrześniu 2000 roku, dlatego wymagał już gruntownego remontu, zwłaszcza w dobie wysokich cen energii. Dzięki pozyskaniu przez Wójta Gminy Dębno Pana Wiesława Kozłowskiego odpowiednich funduszy realizację kompleksowej modernizacji można było rozpocząć. W jej ramach nie tylko ocieplono budynek (w tym poddasze) i wykonano nową elewację, ale także wymieniono instalację centralnego ogrzewania, stolarkę okienną i drzwiową, dokonano modernizacji kotłowni wraz z wymianą kotłów, przebudowano schody przy wejściu głównym, odwodniono salę gimnastyczną. Inwestycja ta przyczyni się nie tylko do bardziej komfortowej nauki uczniów i mniejszych wydatków na ogrzewanie, ale także wpłynie na mniejszą emisję zanieczyszczeń do atmosfery, ma więc również walory ekologiczne.
Nie tylko zewnętrznie zmieniła się nasza szkoła. W całym budynku wymieniono stare oświetlenie na energooszczędne typu LED. Przebudowano szatnię i zakupiono metalowe szafki dla każdego ucznia. W sali gimnastycznej zamontowano nowoczesne rolety, których zakup sfinansowała firma Roeslein & Associates Poland.
Dzięki kompleksowej termomodernizacji szkoła nie tylko zyskała zupełnie nowy wygląd, ale przede wszystkim stała się obiektem funkcjonalnym, energooszczędnym i ekologicznym. Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili.

GALERIA (klik)

MP9100008