Uroczysta akademia z okazji zakończenia termomodernizacji naszej szkoły

Opublikowano: poniedziałek, 27 luty 2023 Drukuj E-mail

Nasze życie ma cztery wielkie cele:
Żyć, kochać, uczyć się
i pozostawiać po sobie coś cennego.

Dnia 24 lutego 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia kompleksowej termomodernizacji.
Na zaproszenie Wójta Gminy Dębno, Pana Wiesława Kozłowskiego, do naszej szkoły przybyło wielu znamienitych gości. Obecni byli: Posłanka Sejmu RP - Pani Józefa Szczurek-Żelazko, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – Pan Józef Gawron, Małopolski Wicekurator Oświaty – Pani Halina Cimer, Radna Województwa Małopolskiego – Pani Anna Mikosz, Zastępca Wójta - Pan Jacek Szklarz, Radny Gminy Dębno - Pan Józef Ciuruś, Sołtys Woli Dębińskiej - Pan Kazimierz Roczniak, Dyrektor Generalny firmy Roeslein & Associates Poland – Pan Jerzy Sroka, reprezentant firmy Barnaś-Bud Victory – Pan Janusz Mech oraz przedstawicielki Rady Rodziców – Pani Grażyna Bogusz i Pani Wioletta Brzegowy.
Na początku chór przygotowany przez Panią Elżbietę Regę odśpiewał hymn szkoły, po czym Pani Dyrektor, Agata Jankowska, powitała zaproszonych gości, Wójta Gminy Dębno oraz wszystkich przybyłych na uroczystość nauczycieli, rodziców i uczniów. Następnie trzecioklasiści pod kierunkiem wychowawczyni, Pani Aldony Bodury, przedstawili inscenizację dotyczącą życzliwości, przyjaźni i relacji szkolnych. Część artystyczną zakończyła prezentacja multimedialna na temat historii szkoły.
W dalszej części akademii Pani Dyrektor serdecznie podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w realizację inwestycji, a uczniowie rozdali kwiaty i wyjątkowe pierniki, specjalnie przygotowane na tę okazję przez Panią Annę Gurgul. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy podkreślali ważność zrealizowanego projektu nie tylko dla uczniów, nauczycieli, ale także całej lokalnej społeczności. Dzieci szczególnie zainteresowało przemówienie Pani Józefy Szczurek – Żelazko, która gratulując inwestycji, zaprosiła naszych uczniów do zwiedzenia Sejmu RP.
Na koniec głos zabrał Wójt Gminy Dębno, Pan Wiesław Kozłowski i podziękował za przyznane środki oraz wsparcie wielu osób, dzięki którym ta inwestycja mogła być zrealizowana. Po czym zaproszeni goście, Pan Wójt i Pani Dyrektor udali się przed budynek szkoły, gdzie dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi.

GALERIA (klik)