Projekt międzyprzedmiotowy w ramach "Modelowej szkoły"

Nadrzędna kategoria: Projekty Utworzono: wtorek, 20 grudzień 2022 Opublikowano: wtorek, 20 grudzień 2022 Drukuj E-mail

 

W dniu 16 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 7 podczas zajęć z chemii rozpoczęli realizację projektu międzyprzedmiotowego w ramach "Modelowej szkoły". Wykrywali obecność  dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Przygotowali  w zlewce roztwór wody wapiennej Ca(OH)- klarowną ciecz, a następnie za pomocą rurki szklanej wdmuchiwali (zachowując środki ostrożności) powietrze z płuc.
Zaobserwowali, że po wykonanym doświadczeniu woda mętnieje i pojawia się biały osad CaCO3 – węglan wapnia.

GALERIA (klik)

Odsłony: 1119

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

NIMG 4628A
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.