certyfikat

Wyniki Szkolnego Konkursu Mitologicznego

Opublikowano: niedziela, 12 marzec 2023 Drukuj E-mail

 

W ramach projektu HUMINE "Modelowa Szkoła" i tym samym w ramach międzyprzedmiotowego projektu "Z mitologią za pan brat" 1 marca b.r. odbył się w naszej szkole konkurs mitologiczny, w którym wzięło udział 22 uczniów z klas 4-8. Przygotowały go polonistki, pani Zuzanna Jarek i Alicja Sacha, a także pani bibliotekarka, Małgorzata Brzuchacz.

Mitologia to ważny aspekt edukacji polonistycznej, ponieważ mity są obecne w naszej kulturze, a nawet w życiu codziennym. Mówimy przecież przykładowo, że czegoś panicznie się boimy lub ktoś ma chimeryczny nastrój. Odniesienia mitologiczne są tak powszechne, że posługujemy się nimi automatycznie, czasem nie znając ich źródła i nie rozumiejąc w pełni. Dlatego cieszy nas fakt, że tylu uczniów naszej szkoły zechciało się zmierzyć z trudnymi mitami o początku świata czy historią wojny trojańskiej. Na pewno wiedza, którą zdobyli, zaprocentuje w przyszłości.

W dniu 8 marca pani dyrektor Agata Jankowska rozdała wszystkim uczestnikom dyplomy, a zwycięzcom nagrody książkowe.

W kategorii klas 4-6 wyniki przedstawiają się następująco:

1.miejsce ex aequo: Aleksandra Powroźnik i Zofia Serafin (klasa VIa)

2. miejsce: Julia Ledzińska (klasa VIb)

3. miejsce: Jakub Hajduk (klasa V)

Wyróżnienie: Anna Rogóż (klasa VIb) i Michał Marecik (klasa VIa)

W kategorii klas 7-8 wyniki są następujące:

1.miejsce: Zofia Kania (klasa VIII)

2.miejsce: Nikola Cudecka (klasa VIII)

3. miejsce: Maja Jakubas (klasa VII)

Wyróżnienie: Nadia Góra (klasa VII)

Michał Maziarz (klasa VIII)

Szymon Szostak (klasa VIII)

Dziękujemy wszystkim za pracę włożoną w przygotowanie się do konkursu i gratulujemy zwycięzcom!

GALERIA (klik)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

20231124 102844
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.