Konkurs biblijno-mitologiczny

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: czwartek, 26 kwiecień 2007 Opublikowano: czwartek, 26 kwiecień 2007 Drukuj E-mail

Dnia 12 kwietnia b.r. odbył się w naszej szkole już po raz trzeci konkurs biblijno-mitologiczny dla pierwszych i drugich klas gimnazjum. Wzięło w nim udział 17 uczniów.
Konkurs ma formę teleturnieju „1 z 10”, uczniowie odpowiadają ustnie na pytania z treści mitów i biblijnych opowieści, które oczywiście były wcześniej podane. W tym roku gimnazjaliści mieli dokładnie poznać losy bohaterów wyprawy po złote runo, przygody Tezeusza i sylwetki bogów ziemskich. Z Biblii natomiast musieli przypomnieć sobie dzieje Hioba i znać całą ewangelię św. Mateusza. Konkurs składał się z trzech etapów, pytania były bardzo szczegółowe (zwłaszcza w ostatniej części). Spośród 7 osób, które walczyły dzielnie do końca, punktowane miejsca zajęły:
Krystian Nowak (kl.Ic) : I miejsce
Marek Zięcina (kl.IIc): II miejsce
Kinga Hepner (kl.Ia): III miejsce
Bartłomiej Urbański (kl.Ic): III miejsce
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za solidne przygotowanie! Nadesłały: Alicja Zych-Sacha, Małgorzata Sacha, Anna Szczęśniak

MPC110834