Święto Patrona

„Mobilne Laboratoria Przyszłości” w naszej szkole

Opublikowano: czwartek, 16 marzec 2023 Drukuj E-mail

 

Czym jest sztuczna inteligencja? Rozpoznawanie obrazu na przykładzie prostego programu do odczytywania gestów mogli zobaczyć uczniowie w ciągu 45 minutowych zajęć, zapoznających ich z zagadnieniami związanymi z zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Ćwiczenie to stanowiło wprowadzenie w świat tzw. "Sztucznej Inteligencji”. Jak powstaje wydruk 3D? Na przykładzie drukarki filamentowej instruktorzy poszerzyli uczniom informacje związane z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. Ponadto w ramach ćwiczenia uczniowie mogli wprowadzić drobne modyfikacje w przygotowanym wcześniej projekcie, aby następnie przesłać go do drukarki w celu wydrukowania finalnego efektu swojej pracy. Tego wszystkiego 14 marca dowiedzieli się uczniowie naszej szkoły z klasy trzeciej i klas szóstych. Było to możliwe dzięki projektowi: „Mobilne Laboratoria Przyszłości”. Od września br. zespoły edukatorów odwiedzają różne szkoły i z pasją prowadzą dla uczniów interaktywne, pełne zabawy lekcje, wspierając rozwój kompetencji przyszłości oraz kluczowych umiejętności takich jak: kooperacja, komunikacja, kreatywność, krytyczne myślenie. Mamy nadzieję, że przez te pokazowe warsztaty uczniowie i nauczyciele będą mogli jeszcze lepiej korzystać ze sprzętu zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości, co wpłynie na podniesienie poziomu kształcenia.

GALERIA (klik)

#Laboratoria Przyszłości

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

Ppp Planeta
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.