Poznawali mBoty

Opublikowano: poniedziałek, 26 czerwiec 2023 Drukuj E-mail

Nasza szkoła brała udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego, dlatego zainteresowani uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pozalekcyjnych zajęciach koła CMI dla młodszych, podczas których uczyli się myślenia algorytmicznego oraz podstaw programowania wykorzystując do tego różne programy i platformy edukacyjne. Na trzech zestawach edukacyjnych do kształcenia z wykorzystaniem programowalnych systemów robotycznych tzw. mBOT-ów ćwiczyli programowanie blokowe i rozwijali swoje umiejętności logicznego myślenia i projektowania. Zestawy te dostosowane do wieku uczniów, (składane na kółku w roku poprzednim za pomocą prostych narzędzi i instrukcji krok po kroku) pozwoliły dzieciom, doświadczając radości tworzenia, modyfikować robota, poznając przy tym różne konstrukcje robotów i moduły elektroniczne. Uczniowie rozwijali umiejętność blokowego programowania mBota w oprogramowaniu Makeblock oraz modyfikowania i sprawdzania wbudowanych czujników: ruchu, światła, dźwięku, odległości i innych. Zajęcia wzbogaciły uczestników koła w nową wiedzę i umiejętności, a uczestnicy mieli również możliwość rozwoju swoich zainteresowań i mogli łącząc zabawę z nauką miło spędzać czas wolny.

GALERIA(klik)

Wnwkskc