Wyjazd klasy 8 na spektakl pt. „Kamienie na szaniec”

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 06 październik 2023 Opublikowano: piątek, 06 październik 2023 Drukuj E-mail

Dnia 3 października klasa 8 obejrzała w tarnowskim kinie „Marzenie” spektakl przygotowany przez aktorów Kieleckiego Teatru Lektur pt. „Kamienie na szaniec”.

Trudno oddać językiem teatru czasy II wojny światowej. Jednak reżyserowi i aktorom udało się przybliżyć uczniom nastrój i grozę tamtych dni. Opowieść o Alku, Zośce i Rudym snuta była bowiem z wykorzystaniem nowoczesnych środków multimedialnych, które dodatkowo przyciągały uwagę widzów. Całość dopełniła gra świateł i sugestywna muzyka w nowoczesnej aranżacji.

Dzięki spektaklowi uczniowie klasy 8 mogli łatwiej zrozumieć treść tej ciekawej, ale trudnej dla nich lektury. Natomiast chwila ciszy po spektaklu była hołdem oddanym bohaterom opowieści, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.

MP5271543A