Wyjazd do teatru na „Śluby panieńskie”

Opublikowano: niedziela, 29 październik 2023 Drukuj E-mail

W zgodzie – czy w kłótni, we wrzawie – czy ciszy,
Niech oko drzymie, a ucho nie słyszy.”

„Śluby panieńskie” to jedna z najbardziej znanych komedii Aleksandra Fredry. W reżyserii Wojciecha Malajkata utwór ten został wystawiony na deskach tarnowskiego teatru. Bilety trzeba było rezerwować z dużym wyprzedzeniem, ale klasa VIIa miała to szczęście, żeby ten cel osiągnąć. Toteż w miniony czwartek, 26 października, w nieco okrojonym składzie, uczniowie tejże klasy wraz z wychowawcą udali się do Tarnowa, aby wejść w rolę widzów prawdziwej sztuki teatralnej. Godzina minęła bardzo szybko, ponieważ komiczne dialogi i sytuacje wprowadziły widownię w pogodny nastrój.

Być może ta nietypowa „wycieczka” zachęci naszą szkolną młodzież do częstszych wizyt w teatrze, gdyż kontaktu z taką prawdziwą grą aktorską nie da się zastąpić seansem filmowych nawet z najbardziej niesamowitymi efektami specjalnymi.

Jeszcze jeden (jakże aktualny!) cytat ze „Ślubów panieńskich:

Nim się odezwiesz, pomyśl pierwej nieco,
bo często słowa jakby z worka lecą.”

I jeszcze jeden:

O, wy mężczyźni!
Piekło was zrodziło!
Że nie ma kraju, gdzie by was nie było!”

(Zdjęcia scen spektaklu pochodzą ze strony www.teatr.tarnow.pl)

GALERIA (klik)

ZS