Finał akcji „Szkoła pamięta”

Opublikowano: poniedziałek, 30 październik 2023 Drukuj E-mail

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się w akcję „Szkoła pamięta”. W tym roku zebraliśmy ponad 130 zniczy i 19 wkładów. To naprawdę bardzo dużo! Dodajmy, że część zniczy pochodzi z ubiegłego roku. Aby dbać o środowisko i porządek na cmentarzu, posprzątamy również w tym roku niepotrzebne już znicze, umyjemy i zostawimy na następny sezon.

Celem akcji „Szkoła pamięta” jest upamiętnianie ważnych postaci i wydarzeń historycznych oraz pielęgnowanie pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych lokalnych, a często zapomnianych albo nieznanych szerszemu ogółowi. Ta akcja to także oddanie czci wszystkim żołnierzom, których groby znajdują się na naszej ziemi.

Finał akcji odbył się już 24 października ze względu na sprzyjającą pogodę. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedzili różne miejsca pamięci w naszej Gminie i zapalili znicze. Klasa 8, w której jest najwięcej członków Szkolnego Koła Caritas, udała się na cmentarz parafialny w Dębnie. Przedstawiciele tej klasy odwiedzili także cmentarz w Biadolinach Radłowskich, gdzie leżą żołnierze wojska polskiego (Aleksander Domrzała i Stanisław Jaśkowski polegli w 1939 roku). Zapalili również znicze na grobach żołnierskich w Biadolinach Szlacheckich.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do tej szczytnej akcji!

GALERIA (klik)

MDSCF2653