#Szkoła Pamięta! - klasa 3

Opublikowano: wtorek, 31 październik 2023 Drukuj E-mail

Są dni pełne radości , szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest dzień 1 listopada kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy i tęsknimy . Dnia 27 października klasa III wraz z wychowawczynią i p. Natalią wybrała się na cmentarz parafialny w Dębnie. Dzieci wspólnie z paniami pomodliły się i zapaliły znicze. Odwiedzili także groby naszych bliskich. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. W czasie wycieczki dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce. W taki sposób uczciliśmy pamięć bohaterów – wielkich ludzi oraz naszych najbliższych. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

Tekst, zdjęcia: Anita Wojtas

GALERIA (klik)