Konkurs wiedzy o teatrze

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: środa, 11 lipiec 2007 Opublikowano: wtorek, 10 lipiec 2007 Drukuj E-mail

Po raz kolejny uczniowie gimnazjum brali udział w V Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Teatrze, którego organizatorem jest Teatr Lalki, Maski i Aktora "Groteska", a patronat objął Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Z naszej szkoły do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się uczennice:
Kinga Bączek (opiekun - p. Małgorzata Sacha), Joanna Kutek i Marta Mendel (opiekun - p. Alicja Zych-Sacha), Aleksandra Gurgul i Joanna Chrupka (opiekun - p. Anna Szczęśniak). Udział w konkursie wymagał wiedzy znacznie wykraczającej poza program gimnazjum.
W etapie wojewódzkim wzięło udział ponad 350 uczestników z całej Polski, z których 28 przeszło do ścisłego finału.
Wśród finalistów znalazła się również Aleksandra Gurgul z klasy IIId. Szkoda, że choroba uniemożliwiła Oli udział w finale konkursu. Nadesłała: mgr A. Szczęśniak

Jan Pavel2