SZKOLNY KONKURS PT. ''JAN PAWEŁ II CZYLI JAK KAROLEK ZOSTAŁ PAPIEŻEM''

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 23 październik 2007 Opublikowano: wtorek, 23 październik 2007 Drukuj E-mail

16 października 2007 r. w naszej szkole odbył się konkurs literacko – plastyczny pt. "Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem" dla klas IV – VI szkoły podstawowej.
Uczniowie zaprezentowali biografię Ojca Świętego na podstawie książki Joanny Krzyżanek. Opowiadali najciekawsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły oraz malowali ilustrację na podstawie tych opowiadań. W części literackiej (opowiadanie) najlepiej zaprezentowali się: Damian Jarek (klasa IVb), Lidia Mazur (klasa VI), Karolina Rudek (klasa IVB), Piotr Chrupka (klasa IVa), Marzena Toboła (klasa V) i Rafał Kolawa (klasa).
W części plastycznej (techniką dowolną) najładniej zilustrowali opowiadanie: Kornelia Batko (klasa VI), Patrycja Nowak (klasa VI) i Kinga Jarosz (klasa IVA). Wystawę prac konkursowych można obejrzeć w bibliotece szkolnej. Organizatorami konkursu byli: p. Zuzanna Jarek, p. Małgorzata Brzuchacz i p. (†)Anna Oćwieja. Część nagród zasponsorował ks. Andrzej Basiaga.
Nadesłała: mgr M.Brzuchacz
(Zdjęcia w Naszej Galerii)