Wakacje

Photon EDU

Opublikowano: środa, 12 czerwiec 2024 Drukuj E-mail

 

Interaktywny robot edukacyjny poznawali uczniowie na zajęciach kształtujących kreatywność w kl. 5a i 6. Zabawa z Photonem pozwoliła rozwijać ich zdolność logicznego myślenia, szybkiego podejmowania decyzji, ich pamięć oraz oswajała z nowoczesną technologią. Po wyjęciu z opakowania, robot nie potrafił nic. Dopiero po naładowaniu robota, uczniowie poprzez specjalną aplikację pobraną na smartfony, musieli pomóc Photonowi, „nauczyć go” wszystkiego od podstaw – tj. poruszania się w określonych kierunkach, rozpoznawania różnych kolorów, aż po reagowanie na różne bodźce z otoczenia. Przeciągając i konfigurując kolorowe bloczki na pulpit programistyczny budowali na swoich smartfonach program dla robota. Język inspirowany był programami Scratch oraz Blockly, z którymi już byli wcześniej zapoznani. Możliwość sterowania robotem na odległość i programowania go, pozwoliła im zapoznać się z bardziej skomplikowanymi mechanizmami z zakresu robotyki i elektroniki. Nowe doświadczenia i eksperymenty z Photonem urozmaiciły zajęcia i pokazywały sposoby interakcji między człowiekiem a maszyną.

GALERIA (klik)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

Lassie1
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.