Wakacje

Święto Patrona 2024

Opublikowano: piątek, 07 czerwiec 2024 Drukuj E-mail

 

Postawiłem wszystko na Nią i Jej to zawdzięczam, że miłosierdzie Boże towarzyszyło mi zawsze i wszędzie, a szczególnie w najtrudniejszych chwilach życia.

Stefan Kardynał Wyszyński.

W dniu 28 maja Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej obchodziła Dzień Patrona. Uroczystość zwieńczyła Msza święta w dniu liturgicznego wspomnienia błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, odprawiona przez księdza wikariusza Grzegorza Stachnika w dębińskim kościele, na którą przybyła cała społeczność szkolna na czele z panią dyrektor Agata Jankowską.

Uroczystą Mszę poprzedził montaż słowno- muzyczny pt. „Wszystko postawiłem na Maryję” przygotowany wg scenariusza p. Doroty Górak przez panią Zuzannę Jarek. Uczniowie i uczennice z klas piątej i siódmej przedstawili prozą i poezją piękną postać wielkiego Patrona, który całe swoje życie i posługę zawierzył Maryi. Wzruszające interpretacje wierszy przeplatały pieśni wykonane przez uczniów i uczennice ze szkolnego chóru pod kierownictwem pani Elżbiety Regi.

Dzieci i młodzież przygotowywały się do obchodów dnia Patrona Szkoły poprzez okolicznościowe lekcje oraz udział w Gminnym konkursie o kardynale Stefanie Wyszyńskim.

GALERIA (klik)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

20230606 094038 — Pod Tekst
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.