Czytanie daje satysfakcjÄ™

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: poniedziałek, 19 listopad 2007 Opublikowano: poniedziałek, 19 listopad 2007 Drukuj E-mail

Po raz kolejny w naszej szkole 29 października 2007 r. odbył się konkurs czytelniczy pt. "KTO CZYTA KSIĄŻKI ŻYJE WIELOKROTNIE". Uczniowie mogli wykazać się znajomością treści książki (spoza kanonu lektury obowiązkowej) C.L. Lewisa "Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa" oraz umiejętnością posługiwania się zdobytą wiedzą w trakcie porządkowania wydarzeń, rozwiązywania krzyżówek, redagowania krótkich i dłuższych form wypowiedzi, charakteryzowania postaci. W konkursie wzięło udział 10 osób z klas IV-VI. Pierwsze miejsce i tytuł najlepszego czytelnika zdobyła Paulina Faron z klasy V, drugie miejsce zajęli ex aequo Piotr Chlupka z klasy IVa i Damian Jarek z klasy IVb. Trzecie miejsce uzyskała Ewa Lipińska z klasy V.
Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez ks. Andrzeja Basiagę. Konkurs zorganizowały: mgr Małgorzata Brzuchacz (bibliotekarz), mgr Zuzanna Jarek, mgr Magdalena Sowa. Nadesłała: mgr M.Brzuchacz

MPC110830