II Gminny Konkurs Fotograficzny

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 11 grudzień 2007 Opublikowano: wtorek, 11 grudzień 2007 Drukuj E-mail

4 grudnia rozstrzygnięty został II Gminny Konkurs Fotograficzny pt.: "W żółtych płomieniach liści", którego organizatorami są Dębińskie Centrum Kultury w Dębnie oraz Zespół Szkół w Woli Dębińskiej.
Po raz drugi jury miało niełatwe zadanie wyłonienia zwycięzców spośród 68 nadesłanych prac, których poziom, jak podkreślił dyrektor DCK Andrzej Potępa, z roku na rok jest coraz wyższy. Tym razem organizatorzy konkursu zaproponowali utrwalenie w obiektywie architektury gminy Dębno w jesiennej szacie. Do konkursu przystąpiło 10 gimnazjalistów oraz 14 uczniów szkół podstawowych. Klasą dla siebie okazali się być uczniowie SP w Niedźwiedzy, którzy najchętniej i najliczniej przystępują do konkursu. Z tej właśnie szkoły wywodzi się zwycięzca w kategorii szkół podstawowych - Jerzy Marecik ("Kościół w żółtoczerwonych płomieniach"). Drugie miejsce przyznano Filipowi Grzesikowi SP w Niedźwiedzy ("Dom otoczony jesienią"), a trzecie - Agnieszce Kołodziej z Porąbki Uszewskiej ("U stóp krzyża"). Wyróżnienia otrzymali: Marcela Zawierucha SP w Maszkienicach ("Złoty trakt"), Mateusz Sacha SP w Niedźwiedzy ("W jesiennym słońcu") i Celina Bujak ("Dywaniki z liści") SP w Dębnie.
W kategorii gimnazjum zwyciężyło zdjęcie Sylwii Porąbka ("Przez jesienne liście"). Drugą nagrodę otrzymał Kamil Migdał ("Jesienny spacer"), a trzecie Beata Borowiec ("Opłakiwanie"). Wszyscy są uczniami Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej.
Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy konkursu encyklopedie multimedialne. Oprawę finałowej części konkursu stanowiły jesienne wiersze i piosenki w wykonaniu gimnazjalistów z Woli Dębińskiej. Nadesłała: mgr D.Batko
(Zdjęcia w Naszej Galerii)

M20190518 130132