Kiermasz Wielkanocny 2008

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 11 marzec 2008 Opublikowano: wtorek, 11 marzec 2008 Drukuj E-mail

Tradycyjne ozdoby wielkanocne coraz częściej możemy spotkać tylko w muzeach, albo możemy kupić "chińską plastikową tandetę", która naśladuje tradycyjne ozdoby. Już mało kto potrafi wykonać własnoręcznie palmy złożone z bibułkowych kwiatów, albo po prostu nie ma na to czasu.
W tym roku postanowiliśmy spróbować swych sił i wykonać własnoręcznie palmy i inne ozdoby. Zaczęliśmy od wykonania kwiatów. Chętne gimnazjalistki i dzieci ze szkoły podstawowej pracowały pilnie na świetlicy pod okiem p. Magdaleny Hepner-Widło, p. Małgorzaty Brzuchacz i p. Małgorzaty Świstak. Prace rozpoczęliśmy już od 25 lutego. Najpierw miały być tylko palmy, potem powstał pomysł zrobienia kurczaczków i jajek. W trakcie pracy i przysłowiowego "twórczego bałaganu" powstał pomysł zrobienia zawieszek, a na samym końcu gdy został tylko bukszpan i resztki wstążek i kolorowych traw, pomysł wianuszków z kurczaczkiem. Dwutygodniowa praca zaowocowała pięknymi, oryginalnymi ozdobami. Prace te zostały zaprezentowane na zorganizowanym 11 marca 2008 r. kiermaszu. Prace mogli nabywać uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice. Trud uczniów został doceniony, wszystkie prace znalazły swych nabywców. Zabawa przy organizowaniu kiermaszu i reklamie była przednia Utarg z kiermaszu został przekazany na rzecz Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej.
Niektóre z prac można obejrzeć w galerii zdjęć w albumie "Ozdoby Wielkanocne", natomiast jak powstawały prace i jak przebiegał kiermasz zobaczysz na zdjęciach umieszczonych w albumie "Kiermasz Wielkanocny 2008". Nadesłała: M.Brzuchacz

MDSC 0264