Wiosna w Krakowskiej Filharmonii

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 08 kwiecień 2008 Opublikowano: wtorek, 08 kwiecień 2008 Drukuj E-mail

Dnia 29 marca 2008 r. odbyła się wycieczka klasy IV i V naszej szkoły do filharmonii krakowskiej.
Przed koncertem poszliśmy na krótki spacer brzegiem Wisły odwiedzić smoka wawelskiego. To niezapomniane przeżycie, bo niecodziennie możemy przebywać w takim miejscu w słoneczny wiosenny poranek. Koncert w cyklu Sześć muzycznych pór roku nosił nazwę "Pora kwitnienia". Występujący muzycy przedstawiali kwitnąca wiosnę grając sprawnie na swoich instrumentach. Słyszeliśmy obój, rożek angielski i flet (instrumenty dęte drewniane) oraz organy (instrument dęty klawiszowy). Zachwycaliśmy się śpiewem chóru chłopięcego i świergotem ptaków wydobywającym się z okaryny (instrument z gliny). Muzykę przeplatały wiersze o wiośnie.
W drodze powrotnej towarzyszyły nam miłe wspomnienia .
Zachęcam wszystkich do takich wyjazdów, ponieważ można się dużo dowiedzieć o nieznanej nam muzyce. Nadesłała: Kinga Greń
(Zdjęcia w Naszej Galerii)

Admin Na Wakacja