Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: poniedziałek, 21 kwiecień 2008 Opublikowano: poniedziałek, 21 kwiecień 2008 Drukuj E-mail

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej odbył się Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt pt. "Wszyscy gramy w piłkę nożną". Turniej rozegrano o Puchar Starosty Brzesko - Ryszarda Ozóga, Wójta Gminy Dębno - Grzegorza Bracha oraz Dyrektora Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej - Bogusławy Faron.

Atrakcją turnieju był występ zespołu cheerleaders działającego przy Publicznym Gimnazjum w Woli Dębińskiej oraz mecz w kategorii dziewcząt Gimnazjum Wola Dębińska - Absolwentki Gimnazjum Wola Dębińska. Tym razem okazały się leprze obecne uczennice Gimnazjum Woli Dębińskiej, które wygrały 3 : 2. Byłe uczennice (absolwentki) Gimnazjum w Woli Dębińskiej wystąpiły w składzie: Monika Ogar, Katarzyna Szczupak, Katarzyna Budyś, Maria Błyskal.
Na starcie turnieju stanęło 10 drużyny gimnazjalnych z trzech powiatów: Bochnia, Tarnów i Brzesko: Borzęcin Górny, Wola Dębińska, Rzezawa, Zakliczyn, Jadowniki, Iwkowa, Wojnicz, Gromnik, Pleśna, Brzesko nr 2. Turniej rozegrano systemem grupowym w grupach "każdy z każdym". Triumfatorem okazała się drużyna z Powiatu Brzesko - Publiczne Gimnazjum z Iwkowej, która nie przegrała, ani jednego meczu w całym turnieju.

Wyniki meczów grupowych: Gr. A
Rzezawa - Zakliczyn 3 : 3
Wyniki półfinałów:
Wojnicz - Zakliczyn 4 : 2
Iwkowa - Pleśna 0 : 2 Mecz o III miejsce:
Pleśna - Zakliczyn 1 : 1 (dogrywka 1 : 1, karne 4 : 0) Finał:
Iwkowa - Wojnicz 5 : 2 Skład zwycięskiej drużyny Gimnazjum Iwkowa:
Aleksandra Putko, Anna Jasnos, Agnieszka Jasnos, Justyna Pajor, Dominika Madej, Katarzyna Nowak, Klaudia Repetowska, Marta Kapica. Składy drużyny Gimnazjum Wojnicz:
Izabela, Łabuda, Aleksandra Nosek, Ewa Michałek, Justyna Michałek, Monika Partyka, Magdalena Luburska, Katarzyna Kawa, Marta Migoń.

Składy drużyny Gimnazjum Pleśna: Angelika Piszczek, Karolina Wodek, Sylwia Patyk, Justyna Michalik, Justyna Sowa, Natalia Sorys, Natalia Grochala, Katarzyna Budzuik.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Iwkowa
2. Wojnicz
3. Pleśna
4. Zakliczyn
5-7. Wola Dębińska, Gromnik, Rzezawa
8-10. Jadowniki, Borzęcin Górny, Brzesko nr 2

Wszystkie mecze sędziował Henryk Matras - Sędzia Wydziału Sędziowskiego TOPZN. Drużyny zajmujące miejsca I-IV otrzymały puchary, dyplomy, medale i piłki.
Najlepszą zawodniczką uznano "króla strzelców" turnieju Anna Jasnos z Gimnazjum w Iwkowej, która zdobyła 14 goli. Ona też otrzymała Puchar i Dyplom Najlepszej zawodniczki z rąk Dyrektora Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej - Bogusławy Faron.

Organizatorami było Starostwo Powiatowe w Brzesku, Zespół Szkół w Woli Dębińskiej, Urząd Gminy Dębno oraz Uczniowski Klub Sportowy "Atlas" w woli Dębińskiej.
Nadesłał: mgr J.Radzikowski
(Więcej zdjęć w Naszej Galerii)

Tusieczyta