Rajd do Melsztyna

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: piątek, 09 maj 2008 Opublikowano: piątek, 09 maj 2008 Drukuj E-mail

Dnia 30 kwietnia 2008 roku odbył się rajd pieszy do ruin zamku w Melsztynie.
O godzinie 8:30 grupa 45 uczniów kl. Ia, Ib, Ic, Id i IIa, IIc Gimnazjum z Woli Dębińskiej oraz o podobnej liczebności grupa uczniów kl. IV-VI z Publicznej Szkoły Podstawowej z Biadolin Szlacheckich wyruszyła w drogę na podbój zamku melsztyńskiego.
Trasa wiodła od szkoły w Woli Dębińskiej przez Dębno, Łysą Górę, Jaworsko i Gwoździec do Melsztyna. Wspaniała pogoda sprawiła, iż humory dopisywały wszystkim uczestnikom od pierwszych minut rajdu . Trasa była bardzo ciekawa ze względu na malownicze, zróżnicowane krajobrazy, gdzie miejscami można było zobaczyć nawet Tatry.
Mimo słabnących sił dwudziestokilometrowa trasa, z kilkoma przerwami na odpoczynek, pokonana została przez uczestników z wielką satysfakcją w 5 godzin i 30 minut. Spotkanie ze wszystkimi grupami i ich opiekunami miało miejsce właśnie przy ruinach zamku w Melsztynie.
W planie rajdu była również przerwa na lody w poniżej usytuowanej restauracji "Podzamcze" oraz kunsztowny "obiad z patyka", - czyli kiełbaski nad Dunajcem.
Po sycącym daniu i relaksie nad wodą wróciliśmy szczęśliwi i rozśpiewani autobusem do szkoły. Nadesłała: mgr J.Nowak
(Zdjęcia w Naszej Galerii)

Psbp2009 6