Święto Patrona

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: wtorek, 03 czerwiec 2008 Opublikowano: wtorek, 03 czerwiec 2008 Drukuj E-mail

"Wszystko to, co jest przed Tobą, pozostaje do zdobycia. Życiu, które nadchodzi, możesz nadać głębszą treść, wartość i znaczenie. Zależy to od Twojej oceny życia i czasu, od Twojego stosunku do pracy, od szacunku dla Twego umysłu, woli i serca, dla Twych wartości ludzkich, narodowych i chrześcijańskich."

Kardynał Stefan Wyszyński

Dnia 28. 05 2008r. Zespół Szkół w Woli Dębińskiej obchodził Święto Patrona, Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Świąteczny, wiosenny dzień rozpoczął uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych, uczniów i nauczycieli do kościoła parafialnego w Dębnie, gdzie została odprawiona msza święta, którą celebrował ks. Andrzej Basiaga.

W uroczystej akademii wzięli udział zaproszeni goście: wójt gminy Dębno Grzegorz Brach, poprzedni dyrektorzy szkoły: pan Wiesław Kozłowski i pani Władysława Sadłoń, ksiądz dziekan Marian Majka, przewodniczący Rady Rodziców Paweł Porąbka, emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługi oraz społeczność szkolna. Wszyscy mieli przyjemność obejrzeć bogaty program artystyczny w wykonaniu uczniów gimnazjum pod kierunkiem pani Bożeny Kubali i pani Elżbiety Regi. Program ten obejmował przedstawienie o pielgrzymach zdążających na Jasną Górę, którzy dzielili się refleksją na temat wygłoszonego kazania o Wielkim Prymasie. Chór szkolny śpiewał piosenki pielgrzymkowe, a prowadząca konferansjerkę uczennica cytowała myśli Prymasa Tysiąclecia.

Całość wieńczył polonez przygotowany przez uczniów klasy Ic wraz z wychowawczynią - panią Joanną Nowak. Duże wrażenie wywarły stroje uszyte specjalnie na tę okazję przez aktywne mamy: Renatę Kusion i Marzenę Chmiołę.

Mpod Tekstem2