Międzypowiatowy indywidualny konkurs różnych form tanecznych

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: niedziela, 22 czerwiec 2008 Opublikowano: niedziela, 22 czerwiec 2008 Drukuj E-mail

"SHOW DANCE" - po prostu tańcz i baw się!

Konkurs odbył się 10.06.2008r. o godz. 9:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej.
W konkursie wzięło udział blisko 50 uczestników w dwóch kat. szkoły podstawowej i gimnazjum z powiatu tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowy tarnowskiej - łącznie dwanaście szkół.

Oficjalnego powitania uczestników i ich opiekunów dokonała Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej mgr Bogusława Faron, a Pan Andrzej Potępa Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury uroczyście otwarł konkurs.

Nowa indywidualna forma szkolnego międzypowiatowego współzawodnictwa opracowana została przez p. Joannę Nowak oraz Młodzieżowych Organizatorów Konkursu Justynę Bartosz i Natalię Urbaszewską z kl. Ic gimnazjum. Konkurs opatrzony został kilkoma bardzo istotnymi celami takimi jak:

• możliwość autoprezentacji i konfrontacji umiejętności tanecznych,
  • wyłonienie talentów tanecznych i wyróżniających się osobowości wśród dzieci i młodzieży,
  • kształtowanie i rozwijanie: ekspresji ruchowej do odpowiednio dobranego repertuaru muzycznego, harmonii i piękna ruchu, zdolności gimnastyczno-rytmiczno-tanecznych.
  • upowszechnianie różnorodnych współczesnych form tanecznych jako postawy fit, czyli mody na zdrowy - styl życia i aktywny sposób spędzania wolnego czasu.

Komisja artystyczna w składzie: Teresa Prokop, Barbara Drabczyńska i Magdalena Ziółkowska oceniła uczestników weryfikując ich umiejętności taneczne przez etap eliminacji, dogrywki i finału przyznając w kat. SP
I wyróżnienia: Kindze Greń SP Wola Dębińska, Justynie Ciszkowicz SP Wola Dębińska, Dominice Baran SP Bobrowniki Wielkie, Paulinie Biedroń SP Bobrowniki Wielkie,
II wyróżnienia: Marcie Wyczesany SP Brzesko 2,Weronice Wierzbickiej SP Niedomice, Aleksandrze Kutek SP Łysa Góra, Agnieszce Pasierbek SP Bobrowniki Wielkie, Angelice Bąk SP Bobrowniki Wielkie,
III wyróżnienia: Katarzynie Bodzioch SP Biadoliny Szlacheckie, Samancie Mucha SP Jaworsko, Sarze Wojdyło SP Bobrowniki Wielkie, Kamili Kubali SP Biadoliny Radłowskie, Agnieszce Wojdyło, SP Biadoliny Szlacheckie, w kat. GIM
I wyróżnienia: Agnieszka Skrobot ZS Sportowych w Tarnowie, Katarzyna Nowakowska Gim. nr 11w Tarnowie, Magdalena Długosz Gim. Niedomice, Adrianna Sawczak Gim. nr 11 w Tarnowie,
II wyróżnienia: Alina Pabian Gim. Wola Dębińska, Agnieszka Matuszewska Gim. nr 11 w Tarnowie, Justyna Murawska Gim. Łęg Tarnowski, Katarzyna Zarychta Gim. nr 11 w Tarnowie, Karolina Urbańska Gim. Wojnicz,
III wyróżnienia: Sylwia Gomularz Gim. Wola Dębińska, Krystian Nowak Gim. Wola Dębińska, Anna Greń Gim. Wola Dębińska, Anna Biś Gim. Łęg Tarnowski, Paulina Bielaszka Gim. Łęg Tarnowski. Przyznano również Nagrody Publiczności, które wręczone zostały Kindze Greń z SP w Woli Dębińskiej i Paulinie Bielaszka z Gim. w Łęgu Tarnowskim.

Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów i zarazem fundatorów konkursu dyplomy, okazjonalne pamiątkowe przypinki, a wyróżnionych uczestników nagrodzono statuetkami. Przygotowany został również przez rodziców i Sklepik Uczniowski poczęstunek. ORGANIZATORZY:
UKS „Wolania”
Dębińskie Centrum Kultury