Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: środa, 10 wrzesień 2008 Opublikowano: wtorek, 15 lipiec 2008 Drukuj E-mail

1 września uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym w Dębnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2008/2009. Powitaliśmy w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej 458 uczniów. Wiele emocji wzbudził obrzęd pasowania pierwszaków. W poczet braci uczniowskiej włączonych zostało 21 dzieci z klasy I szkoły podstawowej, którzy w tym wyjątkowym dniu wystąpili w niebieskich biretach oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dotknięcie ramienia każdego pierwszaka ogromnym ołówkiem wyrażało przyjęcie go do uczniowskiej społeczności. Ceremonii tej dokonała pani dyrektor mgr Bogusława Faron.
Uroczyste ślubowanie złożyło też 93 nowych gimnazjalistów. Ubrani odświętnie uczniowie z godnością przystąpili do ceremonii i zapewnili, iż sprostają przyrzeczeniom, które uroczyście złożyli. Pani Dyrektor życzyła zapału do pracy i wielu sukcesów zarówno uczniom jak i nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi szkoły.

MDSC 0533