Fantastyka i przygoda w literaturze

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: sobota, 04 październik 2008 Opublikowano: sobota, 04 październik 2008 Drukuj E-mail

Dzisiejsza popularność literatury science fiction i fantasy zdobywa popularność wypierając z naszych księgozbiorów literaturę przygodową. Oba nurty niewiele się jednak w rzeczywistości różnią, a przyjemność czytania książek jednego czy drugiego nurtu jest podobna. Aby przybliżyć uczniom dawnych mistrzów książek przygodowych oraz spopularyzować czytelnictwo, ogłaszamy konkurs dla klas IV – VI SP pt: "Fantastyka i przygoda w literaturze" Aby wziąć udział w konkursie uczniowie muszą przeczytać: • Wszystkie książki J.K. Rowling pt "Harry Potter" - 7 tomów
- Harry Potter i Kamień Filozoficzny
- Harry Potter i Komnata Tajemnic
- Harry Potter i więzień Azkabanu
- Harry Potter i Czara Ognia
- Harry Potter i Zakon Feniksa
- Harry Potter i Książę Półkrwi
- Harry Potter i Insygnia Śmierci • Wybrane dzieła Juliusza Vernea - 5 tomów:
- Tajemnicza wyspa
- W 80 dni dookoła świata
- 20 000 mil podwodnej żeglugi
- 15letni kapitan
- Dzieci kapitana Granta Zasady i czas trwania konkursu:
1. Konkurs trwa od października 2008 r do lutego 2009 r.
2. Do 15 dnia każdego miesiąca organizatorzy przysyłają do szkół zgłoszonych do konkursu test, który pod opieką swojego nauczyciela uczniowie piszą w szkołach. Następnie wyniki przekazywane są organizatorom. Tym samym opiekunowie prowadzą ranking uczniów biorących udział w konkursie. Liczba uczestników jest w eliminacjach nieograniczona. Pierwszy test piszą uczniowie do końca października, drugi do końca listopada, trzeci do końca grudnia, czwarty do końca stycznia. Finał odbędzie się w lutym - w pierwszym tygodniu ferii. Wezmą w nim udział trzej reprezentanci (uczniowie z największą ilością punktów) każdej ze szkół. Uczniowie Ci będą pisać 2-godzinny test ze znajomości wszystkich lektur. Finał konkursu odbędzie się w budynku Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
• I miejsce komplet przygód Harrego Pottera (7 tomów)
• II miejsce komplet książek Juliusza Vernea wydanych w Polsce (5 tomów)
• III miejsce pakiet 3 filmów przygodowych DVD Harmonogram:
1. Do końca października test ze znajomości:
• Harry Potter i Kamień Filozoficzny
• Harry Potter i Komnata Tajemnic
• W 80 dni dookoła świata
2. Do końca listopada test ze znajomości:
• Harry Potter i Więzień Azkabanu
• Harry Potter i Czara Ognia
• 20 000 mil podwodnej żeglugi
3. Do końca grudnia test ze znajomości:
• Harry Potter i Zakon Feniksa
• Harry Potter i Książę Półkrwi
• Tajemnicza Wyspa
4. Do końca stycznia test ze znajomości :
• Harry Potter i Insygnia Śmierci
• 15 letni kapitan
• Dzieci kapitana Granta
5. W lutym finał - test ze znajomości wszystkich książek. Organizator: mgr Piotr Marecik
Proszę o potwierdzenie udziału w konkursie do końca września bieżącego roku na adres mailowy:
W potwierdzeniu proszę również podać nazwisko opiekuna oraz kontakt mailowy.

M IMG 3131